Przepiękna stolica naszych południowo-zachodnich sąsiadów – podsumowanie

Przejdźmy od razu do konkretów, czyli krótkiej charakterystyki Pragi. Bez żadnej przesady trzeba przyznać, iż jest to miasto przepiękne. Fantastyczna, zaskakująca na każdym kroku zabytkowa zabudowa. Cudowne centrum z niepowtarzalnym Rynkiem. Zapierające dech w piersiach punkty widokowe. Oryginalna i innowacyjna twórczość artystyczna. Można by było wymieniać tak godzinami, a i tak pewnie nie udałoby się ująć wszystkiego. Dlatego polecam wszystkim wycieczkę do wspaniałej czeskiej stolicy, aby przekonać się o tym na własne oczy. W moim odczuciu, bez najmniejszych wątpliwości, zalicza się do miejsc, które każdy szanujący się podróżnik powinien odwiedzić. Moja subiektywna ocena: 8,5.

Spróbujmy teraz sklasyfikować najpiękniejsze miejsca Pragi. Nie jest to proste zadanie, gdyż sporo punktów zasługuje, aby znaleźć się na tej liście. Według mnie top 5 atrakcji prezentuje się jednak następująco:
1. Most Karola w połączeniu z widokami na Zamek na Hradczanach
2. Rynek Staromiejski
3. Grévin Praha
4. Zamek na Hradczanach, a przede wszystkim Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha
5. Tańczący dom i punkt widokowy na jego dachu

I na koniec, tradycyjnie już, podsumowanie kosztów całej podróży (podróżowaliśmy we dwóch, więc w niektórych przypadkach wydatek będzie dzielony).
Przejazdy:
Warszawa-Praga 46zł / 2 = 23zł
Praga-Wrocław 31zł / 2 = 15,5zł
Noclegi:
470CZK = 71,16zł / 2 = 35,58zł (1 noc)
Komunikacja miejska:
24CZK (bilet jednorazowy) + 110CZK (bilet jednodniowy) = 3,63zł + 16,65zł = 20,28zł
Atrakcje:
340CZK (Grévin Praha, zakup online) + 200CZK (Muzeum Karla Zemana) = 51,48zł + 30,28zł = 81,76zł

Suma: 176,12zł

Tym razem jedynie dwa dni zwiedzania i wydane 176,12zł (włącznie z przejazdami i zwiedzaniem muzeów). Trzeba zaznaczyć, że krótsza wycieczka wpływa nieznacznie na wzrost średniego kosztu za dobę, gdyż transport nie rozkłada się wtedy na zbyt wiele części. Czeska stolica jednak nie zalicza się do najdroższych w Europie, a 88,06zł dziennego wydatku jest kolejnym świetnym przykładem „oszczędnego podróżowania”. 🙂

<-Dzień 2: Praga cz.2                                                                                                                           <<-Przepiękna stolica naszych południowo-zachodnich sąsiadów